Хтось із великих сказав, що краще за музику може бути тільки ще більше музики. До чого це, спитаєте ви? - Це до того, що 20 червня в парку ім. Т.Г. Шевченка музики було просто цілий океан, адже саме цього дня відбувся День музики і Фестиваль аматорського виконавства "Gloria Family Fest – 2015"!
Організатори - громадська організація "Міжнародний центр сприяння культурному розвитку суспільства та особистості «Глорія» та музична студія «Глорія» за підтримки Управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.
Протягом всього дня на алеях парку працювали пізнавально-розважальні майданчики, де кожен охочий міг зіграти на гітарі, фортепіано, віолончелі, ударних інструментах і навіть на блокфлейті.
Приходили всі: і новачки, які тільки-но починають свій шлях в музиці, і досвідчені музиканти, і навіть такі, які жодного разу не тримали в руках музичного інструменту.
Кожен зміг не тільки зіграти свої улюблені мелодії, але й отримати пораду, консультацію та навіть справжній майстер-клас професійних музикантів – викладачів музичної студії “Глорія”.
Для дітей від 3-х років була облаштована окрема зона вивченні нотної грамоти та гри на фортепіано.
А в центрі парку, на сцені, проводились музично-розвивальні ігри для малечі та їхніх батьків, бабусь і дідусів. Всім було дуже весело, нудьгувати не довелось нікому.
Звісно, в День музики ніхто не забув про вокалістів - аматорів співу. Саме для них в парку розташувалась секція караоке, де кожен міг заспівати своїх улюблених пісень, отримати рекомендації від фахівця та навіть професійно розспіватися. Черга до мікрофону не закінчувалась аж до завершення Дня музики.
Для любителів історій про музику та музикантів працювала територія лекцій з історії музики. Відвідувачі парку змогли послухати про творчість скандинавського композитора Едварда Гріга, про сучасний музичний театр і його майбутнє на прикладі опери "Сказка о царе Салтане" М.А. Римського-Корсакова, а також про один з найяскравіших і незвичних українських гуртів - "ДахаБраха". Лекції проводили магістри, студенти та аспіранти НМАУ ім. П.І.Чайковського.
Мамам та татусям, а також майбутнім батькам було цікаво відвідати тренінг "Зіткнення характерів" від Лади Лось. Як знайти спільну мову між дітьми та батьками - тема настільки важлива, що що тренінг тривав близько 2 годин замість запланованих 45 хвилин.
Наприкінці дня на головній сцені парку відбувся Фестиваль аматорського виконавства, в якому взяли участь непрофесійні музиканти і співаки, а також запрошені гості. Лунали композиції різних жанрів: від класики до джазу, від фольклору до творчості сучасних композиторів.
Кульмінацією фестивалю стала українська народна пісня "Ой єсть в лісі калина", яку учасники фестивалю виконали разом із слухачами. Це добра традиція музичної студії “Глорія” - співати разом із залом і це, безумовно, надовго запам'ятають всі, хто цього дня долучився до цієї традиції.
Закінчився фестиваль піснею "Надія є", що подарувала всім присутнім море позитиву, гарних емоцій і… надій.
Герасимов Антон
Відгуки
Дуже круто. Це набагато краще, ніж сидіти десь пити пиво або ще щось робити. Це надихає.
Насправді, це дуже класно, що в нас проводяться такі заходи, тому що вийти і погуляти в парк можна щодня, а коли виходиш і тут таке… По-перше, тут можна зустріти нових друзів, просто відпочити, поспівати, порозважатись. Тут може будь-хто знайти собі розвагу – як малюки, так і дорослі - цікаво всім. Просто супер! Частіше треба таке робити.
Артем і Владислав, гості фестивалю, учасники майстер-класів і караоке
Я не смогла не прийти. Несмотря на всю свою занятость - были другие дела, работа - я почувствовала, что я хочу прийти, я должна прийти. Я почувствовала, что это что-то новое, необычное, то, что способно пробудить интерес к занятиям музыкой.
Мне кажется, что традиция лекториев для немузыкальной публики была утрачена когда-то, было бы здорово сейчас её возродить.
Олена, гість фестивалю, слухач Території лекцій та тренінгів
Для тех, кто не уехал в отпуск или на дачу День музыки в парке им. Т.Шевченко, организованный студией "Глория", стал настоящим сюрпризом, где любители музыки и не только любители могли получить хорошую порцию позитива. Особенное удовольствие, очевидно, получили дети и их родители. Ведь их малыши могли не только проявить интерес к музыкальным инструментам, но и поупражняться на них. На мой взгляд, наиболее популярными были у них ударные (барабаны) и клавишные инструменты, на которых можно легко извлечь звук. Следует напомнить, что ничто так не развивает человека, как игра на музыкальных инструментах, а наше будущее - дети - должны вырасти культурными и высокодуховными.
Лариса, гість фестивалю
Я не думала, что мне так понравится! А сейчас мне самой хочеться идти и учиться на всех инструментах. Как минимум, это просто возможность подойти и попробовать. Мне очень нравится, я в восторге!
Світлана, координатор проекту
Я рада быть на таком фестивале. Мне нравится, что много разных инструментов и то, что много людей подходило играть. Супер, что есть лекции. Мне все очень понравилось!
Катерина, музикант, викладач гри на блок флейті
Я поиграла на многих инструментах: на гитаре, на пианино, на барабане. На гитаре два раза и на сопилке тоже два раза. Понравилось играть на всех инструментах.
Марта, 8 років, учасниця майстер-класів
Тренинг “Столкновение характеров” Лады Леонидовны очень понравился, было много полезной информации. Тренинг очень важен не только для общения с детками, но и для общения со взрослыми людьми. Такие тренинги важны для молодых людей, особенно для молодых семей.
Оксана, відвідувач тренінгу "Зіткнення характерів"
Мне кажется, что задумка замечательная вынести сюда инструменты, привести преподавателей. Мой ребенок ходит с удовольствием от пункта к пункту.
Гість фестивалю
Мы очень рады, что попали на это мероприятие, очень надеемся, что это будет повторятся каждый год. Очень замечательный фестиваль.
Мама з донькою, гості фестивалю й майстер-класів
Більше фото
facebook